Da
CD Před odletem

Před Odletem

CD Potvory di Mare


Potvory di mare CD Bujabéza

Objednat lze na eshopu FOLK ŽIJE

v Olomouci možnost vyzvednutí osobně, pište na:
deska@bujabeza.cz


CD Před odletem


Folk žije Bujabéza
Stage plán

2012

Vánoční koncert Bujabézy a Epy de Mye - fotogalerie

V pátek 14.12.2012 jsme v olomouckém U-klubu společně s českobudějovickou skupinou Epy de Mye odehráli Vánoční koncert. Akce se povedla, předvedli jsme několik nových písniček a koled a pak oslavovali až do rána :)
Foto: David Pohanka (foto-david.com)
Bujabéza a Epydemye Vánoční koncert 2012 Bujabéza a Epydemye Vánoční koncert 2012 Bujabéza a Epydemye Vánoční koncert 2012 Bujabéza a Epydemye Vánoční koncert 2012

 
Slepota (Epy de Mye)                                       Pověz mně synečku


Bujabéza + Epy de Mye: Vánoční koncert


Deset dní před Vánoci pro vás chystáme Vánoční koncert, na který jsme si tentokrát jako hosta pozvali českobudějovickou skupinu Epy de Mye. Těšit se můžete na standardní koncertní programy obou skupin, ale máme pro vás přichystané i speciální překvapení, které budete mít možnost slyšet jen na tomto koncertě!

Mimoto se obě kapely v závěru večera sejdou na jednom pódiu, aby společně zahráli několik vánočních koled.

Kdy: 14.12.2012 od 20:00
Kde: U-klub, Šmeralova 12, Olomouc
Facebook akce: zde


Vstupné je jednotné 90,- Těšíme se na vás!

Bujabéza + Epydemye Vánoční koncert

PS: Nepropásněte možnost koupit svým blízkým jako dárek pod stromeček CD Potvory di Mare (Bujabéza) či MASO! (Epy de Mye)!Marinka - videoklip


Oficiální videoklip z filmu Marinka režiséra Lukáše Koláčka je konečně hotový! Podívejte se, jak Bujabéza natáčela ústřední píseň filmu a nezapomeňte přijít na náš Vánoční koncert s Epy de Myí, který se koná 14.12.2012 od 20:00 v olomouckém U-klubu! Více zde: http://www.facebook.com/events/441994665864427

 Hudba: Jan Sítař
Text: Jan Přeslička
Zvuk: František Petřík a Pavel Kunčar
Nahráno ve studiu Sound of Innovation

Premiéra filmu Marinka - fotogalerie

V sobotu 10.11.2012 jsme odehráli koncert ve Vyškově na premiéře filmu Marinka. Fotografie z akce naleznete zde.
Bujabéza Vyškov Marinka Bujabéza Vyškov Marinka Bujabéza Vyškov Marinka Bujabéza Vyškov MarinkaMinirecenze alba Potvory di Mare

Minirecenzi na naše album Potvory di Mare připravil do svého pořadu Folková pohlazení Víťa Troníček. Děkujeme mu za velice milá a povzbudivá slova! V pořadu se mimo jiné dozvíte i něco o skupině Epy de Mye, se kterou nás čeká Vánoční koncert 14. prosince v olomouckém U-klubu! Pořad k poslechu zde.


Premiéra filmu Marinka

V sobotu 10.11.2012 jsme odehráli koncert ve Vyškově na premiéře filmu Marinka. Zuzčina alternace - Zuzka - zvládla všechno na jedničku, lidem se večer líbil a my jsme spokojení. A budeme ještě spokojenější, protože v blízké budoucnosti pošleme do světa oficiální videoklip k písni Marinka a věřte, že je na co se těšit!!! ;-)
Marinka Bujabéza 10.11.2012 Vyškov


Koncert u Puškaře


Hola hej! V sobotu 27.11.2012 večer hraje Bujabéza u Puškaře v Olomouci! Po koncertě určitě nebudeme nikam chvátat a rádi si se všemi, co přijdou, popovídáme a popijeme ;-)


Videa ze živého koncertu Studia noc na ČRo Olomouc


Přidáváme na náš YouTube kanál videa ze živého koncertu Studia noc na ČRo Olomouc, která pro nás natočil Ondřej Švestka. Všechna naše videa můžete vidět ZDE.
Nahrávání Marinky
& Koncert studia noc

Fotografie z nahrávání ústřední písně k filmu Marinka (11.9.2012) a z celoplošně vysílaného živého pořadu Koncert Studia Noc na Českém rozhlase Olomouc, kde nás zpovídal Sandy Nosek (12.9.2012).
Marinka Český rozhlas Olomouc Bujabéza Marinka Český rozhlas Olomouc Bujabéza Marinka Český rozhlas Olomouc Bujabéza Marinka Český rozhlas Olomouc Bujabéza


Marinka

Vypouštíme do světa nový singl Marinka!!Český rozhlas Olomouc - Koncert Studia Noc


Koncert v Českém rozhlase Olomouc 12.9.2012 byl velice vydařený. Každý člen kapely dostal krásné malé retro rádio a odnesli jsme si i litr skvělé domácí slivovice. (Ceny ČRo Olomouc z Mohelnického dostavníku). Naši produkci navíc skvěle obohatil svým saxofonem Mira Malý, který se nakonec stal hvězdou večera - jediné CD, které jsme prodali, si koupila slečna "hlavně kvůli tomu saxofonu." :-) Vám všem, kteří jste včera do studia rozhlasu přišli, patří velké díky! Není nic lepšího než hrát pro do posledního místa zaplněný sál! Moc jsme si to užili! PS: O dalších koncertech (o kterých zatím ani sami nevíme) vás budeme informovat zde a na našem FB profilu!


Český rozhlas Olomouc - Koncert Studia Noc


Celoplošně vysílaný pořad Koncert Studia Noc (dříve známý jako Živě). Přijďte si užít koncert zdarma do studia Českého rozhlasu Olomouc! Od 19:30 začínáme hrát pro lidi ve studiu, v éteru budeme od 20:04 po zprávách! Pořadem provází Sandy Nosek, na internetu lze pořad poslouchat na stránkách Českého rozhlasu.


Mohelnický dostavník, Farní hraní v Nákle a Šternberské slavnosti - fotogalerie


Fotografie z 37. Mohelnického dostavníku, kde jsme v sobotu 21.8.2012 v divácké soutěži skončili v konkurenci dalších deseti kapel na krásném druhém místě (stejně tak v hlasování o cenu odborné poroty) a obdrželi jsme cenu Českého rozhlasu. Další den v sobotu 1.9.2012 jsme si zahráli ještě na Duhové scéně a poté jsme zamířili do Nákla, kde jsme vystoupili v rámci festiválku Dokořán aneb Farní hraní v krásném areálu fary. O týden později v sobotu 8.9.2012 jsme si zahráli na Šternberských slavnostech.
Foto: Mohelnický dostavník - Zdeněk „Senior“ Praus,
Náklo a Šternberk - František Chini

Mohelnický dostavník, Náklo, Šternberské slavnosti - Bujabéza Mohelnický dostavník, Náklo, Šternberské slavnosti - Bujabéza Mohelnický dostavník, Náklo, Šternberské slavnosti - Bujabéza Mohelnický dostavník, Náklo, Šternberské slavnosti - Bujabéza


Šternberské slavnosti


8.9.2012 nás čeká hraní na Šternberských slavnostech, konaných na Hlavním náměstí od 10:00. My vystoupíme v 18:45.
Šternberské slavnosti Buajbéza


Výsledky hlasování na Mohelnickém dostavníkun>

Děkujeme všem, kteří nám pomohli k nádhernému druhému místu v divácké soutěži na Mohelnickém dostavníku - od vítězství nás dělilo skutečně jen pár hlasů! Zároveň děkujeme porotě a Sandymu Noskovi za Cenu ČRo Olomouc, jejíž předání proběhne v rámci středečního živého koncertu na ČRo Olomouc. Ocenění a důvěry diváků a poroty si vážíme o to více, že Dostavník je festival především trampské, country a folkové muziky a my jsme v soutěži trochu vyčnívali. Je to další úspěch a znamení, že se naše hudba líbí a impuls k dalšímu hraní! Děkujeme!


Fotogalerie - Folkové prázdniny


Děkujeme Barce Fabiánové za krásné fotky z Náměště nad Oslavou, kde jsme hráli na Folkových prázdninách. Prohlédnout si je můžete v naší fotogalerii.
 Folkové prázdniny Bujabéza Folkové prázdniny Bujabéza Folkové prázdniny Bujabéza Folkové prázdniny Bujabéza


Mohelnický dostavník a Dokořán aneb farní hraní


Kapelní prázdniny jsou za námi, Víťa s Honzou se vrátili živí z měsíčního výletu po Indii a hned nás čekají další hraní. 31.8.2012 hrajeme na Mohelnickém dostavníku na hlavní scéně v rámci soutěže kapel (od 16:00, hrajeme jako poslední). V sobotu 1.9.2012 vystoupíme na Dostavníku opět, a to od 9:45 na druhé scéně. Odpoledne se přesuneme do Nákla, kde budeme od 17:30 hrát po Hradišťanu na akci s názvem Dokořán aneb farní hraní. Těšíme se na Vás!
Mohelnický dostavník Bujabéza 2012 Farní raní Náklo Hradišťan + Bujabéza 2012


srpen 2012 - kapelní prázdniny


Bujabéza má prázdniny


Žampach, Blansko, Břeclav

Během posledních pár týdnů jsme odehráli řadu koncertů, mimo jiné pod hradem Žampach, na Muzice pro Karolínku v Blansku a Hudební středě U Kapra v Břeclavi. V srpnu máme kapelní prázdniny a 31.8.2012 nás čeká Mohelnický dostavník! Fotogalerie z akcí je ZDE.Folkové prázdniny & Hudební středa U Kapra se Žambochy

V předposlední červencovém týdnu nás čekají poslední hraní před kapelními prázdninami. V pondělí 23.7.2012 si zahrajeme v Náměsti nad Oslavou na Folkových prázdninách, a to hned dvakrát! Nejdříve v 14:30 na Open scéně v kapli sv. Anny spolu se skupinou Epy de Mye a poté ještě v 21:00 na Žluté scéně v zámeckém parku. Hned ve středu 25.7.2012 zahrajeme v břeclavské hospůdce Pod Zámkem v rámci festiválku Hudební středy u Kapra. Hrát budeme od 20:00, po nás vystoupí skvělí Žamboši! Poté vyhlašujeme kapelní prázdniny a pokud se na konci srpna opět shledáme (týká se hlavně členů kapely odjíždějících do Indie:) tak se uvidíme 31.8.2012 na Mohelnickém dostavníku...


Muzika pro Karolínku

18.7.2012 vyrážíme do Blanska, kde celé prázdniny probíhá akce nazvaná Muzika pro Karolínku. Hrajeme od 19:00 v klubu Ulita (B. Němcové 2a). Více informací lze najít na stránkách akce.
Muzika pro Karolínku Bujabéza 2012


Letní hudební festival pod hradem Žampach a Hradní bál na Helfštýně

V sobotu 14.7.2012 nás čekají dvě akce: nejdříve zahrajeme v 15:30 pod hradem Žampach (společně s Koňabojem, Tomášem Kočkem a dalšími, více informací ZDE) a poté se přesuneme na náš oblíbený hrad Helfštýn, kde budeme hrát od 20:30 na Hradním bále (info ZDE).
Žampach Bujabéza 2012


Středověké odpoledne na hradě Brníčko - fotogalerie

V sobotu 5.7.2012 jsme odehráli koncert na krásném hradě Brníčko. Pár fotografií z akce naleznete ZDE.
Hrad Brníčko Bujabéza Hrad Brníčko Bujabéza Hrad Brníčko Bujabéza Hrad Brníčko BujabézaStředověké odpoledne na hradě Brníčko

V sobotu 5.7.2012 jsme odehráli koncert na krásném hradě Brníčko. Sice vyvaření a usmažení, ale dali jsme do toho vše. Zuzka dokonce tak moc, že rozlomila vejpůl Killerovu půjčenou tamburínu...:) Fotografie z akce již brzy..
Středověké odpoledne hrad Brníčko Bujabéza


Fotogalerie - Rádio Proglas, Fošna fest a polská Ustroń

O víkendu 22.-24.6.2012 nás opět čekaly hned tři akce! V pátek jsme si od 19:15 na stanici rádia Proglas povídali a hráli v pořadu Jak se Vám líbí s Milanem Tesařem. V sobotu se přesouváme do Žamberka, kde hrajeme na Fošna festu a konečně v neděli nás čeká první zahraniční vystoupení! Od 15:30 hrajeme v polské Ustrońi v rámci Zahájení lázeňské sezóny. Fotografie lze nalézt ZDE.
Proglas - Ustroń Bujabéza Proglas - Ustroń Bujabéza Proglas - Ustroń Bujabéza Proglas - Ustroń Bujabéza


Folkové Chvojení - Za Turka provdaná a Děťobijkyně
 


Fotogalerie - Střelické strunobraní, Folkové chvojení a jarmark tradičních řemesel v Náměsti na Hané

15. - 16.6.2012 jsme zažili naši první víkendovou šňůru, hráli jsme hned na třech akcích! A fotografie z nich naleznete právě ZDE.
Střelické strunobraní - folkové chvojení - Náměšť na Hané Bujabéza Střelické strunobraní - folkové chvojení - Náměšť na Hané Bujabéza Střelické strunobraní - folkové chvojení - Náměšť na Hané Bujabéza Střelické strunobraní - folkové chvojení - Náměšť na Hané BujabézaRádio Proglas, Fošna fest a Ustroń

Tento víkend nás opět čekají hned tři akce! V pátek budeme k slyšení od 19:15 na stanici rádia Proglas v pořadu Jak se Vám líbí (online vysílání). V sobotu se přesuneme do Žamberka, kde budeme od 19:30 hrát na Fošna festu a konečně v neděli nás čeká první zahraniční vystoupení! Od 15:30 budeme hrát v polské Ustrońi v rámci Zahájení lázeňské sezóny. Těšíme se na Vás :)

Fošna Fest Žamberk BujabézaVíkend je úspěšně za námi! Abychom to vzali popořadě: Děkujeme pořadatelům a štábu Střelického strunobraní, kde jsme se opět měli jako v bavlnce a hrálo se nám skvěle! I na Folkovém chvojení jsme se měli krásně, především nás moc potěšil amfiteátr, který byl už v jedenáct hodin dopoledne zcela zaplněn diváky, kteří nám vytvořili skvělou koncertní atmosféru! Škoda technického zádrhelu, který nám zkrátil hrací čas, ale i nepříjemné náhody se stávají. Doufáme, že někteří z diváků třeba zavítají na některý další koncert, kde již bude vystoupení delší ;-) Víkend jsme zakončili v sobotu večer v Náměšti na Hané, kde jsme hráli téměř tři hodiny nejen naše, ale i cizí písně a strávili tak velmi příjemný večer. Za pozvání letí dík paní starostce Náměště! Fotografie z akcí budou brzy v naší fotogalerii..

Finále houpacího koně

POMOZTE NÁM DO FINÁLE HOUPACÍHO KONĚ NA FESTIVALU OKOLO TŘEBONĚ 2012!!!

Stačí poslat sms na číslo 724647701 - ve formátu: OT 5

Z každého mobilního telefonu lze poslat jeden hlas, cena je dle vašeho tarifu. Za každý hlas velmi děkujeme!!
Více ZDE.


Střelické strunobraní & Folkové chvojení & Tradiční řemesla

Tento víkend nás můžete slyšet rovnou na třech akcích! Nejdříve v pátek 15.6. od 21:00 na Střelickém strunobraní ve Střelicích u Brna (s námi vystoupí Honzíkova cesta, Šantré, Epy de Mye a Hromosvod). Hned v sobotu ráno v 11:00 budeme otevírat festival Folkové chvojení ve Vysokém Chvojnu a poté se přesuneme do Náměště na Hané, kde večer zahrajeme v rámci festivalu tradičních řemesel. Předpověď slibuje krásné letní počasí tak si vyberte svou akci a přijeďte za námi!

Střelické strunobraní Bujabéza                      Folkové chvojení 2012 Bujabéza


Půda Openér Plenér 2

Ve středu 6.6.2012 budeme od 17:00 hrát na olomouckém festivalu Půda Open plenér 2 v areálu letního kina. Zastavte se za námi! Více o akci na facebooku.

Půda open air Bujabéza 2012


Klokočůvek, Horecké struny, Sedmihorské léto

Naše první letošní venkovní hraní proběhlo v Klokočůvku 15.5. na semináři firmy VVS (téma: rozmnožování skotu:). Zde nás také poprvé (a výborně) zvučil náš nový zvukař František Chini. 18.5. jsme vyrazili do nedaleké Horky nad Moravou, kde probíhaly Horecké struny a o den později jsme jeli až do Turnova na Sedmihorské léto. Fotografie z akcí naleznete v naší Fotogalerii.
Horecké struny, Sedmihorské léto, Bujabéza 2012 Horecké struny, Sedmihorské léto, Bujabéza 2012 Horecké struny, Sedmihorské léto, Bujabéza 2012 Horecké struny, Sedmihorské léto, Bujabéza 2012


Nový zvukař a dopravce

Od května 2012 se stává naším dvorním zvukařem a dopravcem František Chini (www.ozvuceniolomouc.cz). Tímto se Bujabéza stává samostatnou a soběstačnou kapelou s vlastní dopravou a zvukařem. Frantovi mnohokráte děkujeme a těšíme se na další spolupráci.


První festivalový víkend - Horecké struny & Sedmihorské léto

V následujícím víkendu začíná naše letní festivalová sezóna! Přijďte si nás poslechnout v pátek 18.5. od 18:00 na Horecké struny (Horka nad Moravou) a nebo o den později v 14:50 na Sedmihorské léto (Sedmihorky u Turnova), kde s námi vystoupí i Jarreti, SPOLU a další...!

Bujabéza Horecké struny 2012
Sedmihorské léto Bujabéza


Podpořte nás v soutěži!

Po dlouhé době jsme se zase přihlásili do hlasovací soutěže. Vítězové si zahrají buď na Rock for People, Sázavafestu nebo Přeštěnicích. Hlasovat můžete pouze jednou a maximální počet bodů jsou tři. Tak nám jich tam pár vyšlete, pěkně prosíme!! ;-)

Hlasovat můžete ZDE.


Fotografie z  trojkoncertu s kapelami Epy de Mye a Esence

Ve fotogalerii naleznete fotografie z našeho koncertu s kapelami Esence a Epy de Mye v olomouckém S-cube 9.5.2012
Esence Epy de Mye Bujabéza Olomouc Esence Epy de Mye Bujabéza Olomouc Esence Epy de Mye Bujabéza Olomouc Esence Epy de Mye Bujabéza Olomouc


Zahájení sezóny - trojkoncert s kapelami Epy de Mye a Esence

9.5.2012 zahajujeme naši letní koncertní a festivalovou sezónu a začneme hned trojkoncertem! V olomouckém klubu S-Cube si můžete poslechnout  kapelu Epy de Mye z jižních Čech, Esenci z Prahy a nás.
Esence Epy de Mye Bujabéza Olomouc

Fotografie ze křtu CD Potvory di Mare

23. 3. 2012 jsme v olomouckém U-klubu pokřtili naši druhou desku Potvory di Mare. Níže naleznete pár fotografií ze křtu. Autor foto: Szturc Adela

Bujabéza křest Potvory di mare 2012 Bujabéza křest Potvory di mare 2012 Bujabéza křest Potvory di mare 2012 Bujabéza křest Potvory di mare 2012


Fotografie z focení bookletu a nahrávání video pozvánky

Níže nalezne pár fotografií z focení bookletu našeho nového CD POTVORY DI MARE a přípravy video pozvánky na křest...
Potvory di Mare Bujabéza 212 Potvory di Mare Bujabéza 212 Potvory di Mare Bujabéza 212 Potvory di Mare Bujabéza 212


KŘEST CD POTVORY DI MARE !!!

Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit! Byl to krásný koncert a skvělý zážitek!! Brzy přibudou fotky a video. Ať se vám to naše mrně pěkně točí!

KŘEST CD POTVORY DI MARE !!!


Skvělý večer plný vydatné a dobré hudby!
Mnoho skvělých hudebních hostů!
Novou desku pokřtí dva úžasní muzikanti a báječní muži: Jan Žamboch a Monty!!!

Těšit se můžete na jedinečný večer plný mořských potvor, andělů, tlustých pánů a škaredých holek, zajímavých hudebních spojení a především parádní zábavy!!

To vše v jednom kotlíku za bezkonkurenční cenu!

Pátek 23. března 20012 od 20:00 v Uklubu, Olomouc


facebook - Uklub
Bujabéza křest CD 2012 U-Klub

Focení bookletu
Velký dík patří Matějovi Slezákovi, který nám dnes nafotil fotky na booklet naší nové desky. Další díky letí ještě Petě K. a Šárce B. Focení to bylo velmi zajímavé, chvílemi jsme si připadali skoro jako ve Fear Factoru, ale co bychom neudělali pro dobrou věc :-) Máte se tedy skutečně na co těšit!!


Galerie Krtků - Rádio Proglas

V sobotu 21. ledna v 19:15 uvede radio Proglas devátý díl volného cyklu Galerie Krtků. V pořadu se objeví všichni Krtci z loňské a letošní Zahrady. Kromě Bujabézy tedy uslyšíte například Montyho, Alibabu, Passage nebo Zhasni. Pokud by někdo zrovna večeřel, má možnost si pořad poslechnout v repríze 24. ledna v 16:55. To vše i online na stránkách radia Proglas.


NOVÉ CD!!!

Delší koncertní přestávka, kterou jsme Bujabéze naordinovali měla své opodstatnění. Téměř celý podzim a zimu jsme trávili víkendy ve studiu ZUŠ Žerotín a usilovně pracovali na nové desce.

I tentokrát jsme se svěřili do rukou a především uší Pavla Kunčara, který se skvěle postaral o vše co se zvuku a hudební režie týče. Několik víkendů mu asistoval také Jan Psychyn Sychra.

Všechny písně, které se na novém CD objeví, znají naši fanoušci z koncertů. Protože ale studiová nahrávka nabízí více možností, snažili jsme se využít potenciál našich písní na maximum a ozvláštnit je tak, aby jejich poslech mimo koncertní atmosféru přinesl posluchači něco trochu nového a jiného, než na co je od Bujabézy zvyklý. Pozvali jsme si proto několik hostů. Na desce tak uslyšíte například zpěv Karoliny Kainkové a Daniela Florey, soprán-saxofon Miry Malého, djembe a bonga Michala Kluky, elektrickou a akustickou mandolínu Robina Lefnera, elektrickou kytaru Martina Kudly nebo housle Štěpána Slížka.

CD, jehož název zatím držíme v tajnosti, vyjde v březnu letošního roku.

23. března 2012 ho v olomouckém U klubu pokřtí Jan Žamboch a Monty. Na křtu také živě zahraje a zazpívá mnoho z výše uvedených hostů a také samotní kmotři.

Srdečně zveme všechny příznivce na tuto velkolepou party!!2011


Poslední letošní koncert - Vánoční trhy Olomouc

20. prosince 2011 budeme od 16:30 hrát na Horním náměstí v Olomouci v rámci olomouckých Vánočních trhů. Přijďte si poslechnout náš poslední letošní koncert, nasát vánoční atmosféru a dát si s námi punč! :)


Fotogalerie: Jak se vaří druhé CD Bujabézy

Nahlédněte pod pokličku a podívejte se jak vaříme naše druhé CD! Prozatím jsou v kastrolu jen nástroje, hlasy a hosté přijdou v zápětí...Fotografie naleznete ZDE.
Bujabéza nahrávání CD 201 Bujabéza nahrávání CD 2011 Bujabéza nahrávání CD 2011 Bujabéza nahrávání CD 2011Postavme školu v Africe
Postavme školu v Africe 2011 - Bujabéza
Jako před dvěma lety tak i letos se zúčastníme doprovodného programu k humanitární sbírce "Postavme školu v Africe". Sbírka je pořádána olomouckými skauty ve spolupráci s organizací Člověk v tísni. Včetně nás vystoupí: AYSUN studio orientálních tanců, taneční soubor ZUŠ Iši Krejčího aj. Akce se koná v sobotu 8.10.2011 od 18:30 v olomouckém U-Klubu, my začneme hrát mezi sedmou až osmou hodinou. Přijďte podpořit dobrou věc a pobavit se!


Fotogalerie: Bujabéza v Praze - Malostranská Beseda

Kapela Esence nás pozvala na koncert do Malostranské Besedy v Praze, a tak jsme se 2.10.2011 sbalili a někteří autem, někteří vlakem vyrazili na náš historicky první koncert v Praze...Fotografie z výletu a koncertu naleznete ZDE.
Malostranská Beseda, Bujabéza + Esence Malostranská Beseda, Bujabéza + Esence Malostranská Beseda, Bujabéza + Esence Malostranská Beseda, Bujabéza + Esence


Co je u nás nového?

 Prázdniny a festivalová sezóna jsou za námi, ale my se rozhodně nechystáme na zimní spánek. Naopak! V nejbližší době nás čekají koncerty ve Zlíně (30.9.), Praze (2.10.) a Olomouci (8.10.)

Díky pozvání kapely Esence si konečně zahrajeme v Praze a rovnou v Malostranské besedě! 2. října ve 20:30 proto zveme všechny pražské i mimopražské fanoušky do tohoto krásného prostředí. Lístky lze v předprodeji získat v síti TicketStream.

Po třech letech od nás odchází náš basák Kuba Holinka. Výhodná pracovní nabídka omezila jeho časové možnosti, a proto se rozhodl spolupráci s námi ukončit. Přejeme mu hodně štěstí do další nejen hudební činnosti! Po nedlouhém hledání jeho místo obsadil skvělý basák a kontrabasista Vít Smuda, se kterým teď pilně zkoušíme.

O víkendu 23. - 24. září nás také čeká první natáčecí víkend v ZUŠ Žerotíně v Olomouci, kde bude opět pod taktovkou Pavla Kunčara vznikat naše druhá deska. Dokončená a pokřtěná by měla být na jaře.


4. Chmelovy dožínkê - fotogalerie

Rok utekl jako voda a stejně jako vloni i letos jsme 17.9.2011 hráli na Chmelových dožínkách v Olomouci. Před jásajícím kotlem se nám hrálo skvěle, a proto děkujeme všem fanouškům za báječnou atmosféru na Americe! Foto: Filip Fidge Patal & Lucie Ládrová
4. Chmelovy dožínkê Bujabéza 4. Chmelovy dožínkê Bujabéza 4. Chmelovy dožínkê Bujabéza 4. Chmelovy dožínkê Bujabéza


Chmelové Dožínky 2011 Bujabéza
4. Chmelovy dožínkê

Rok utekl jako voda a stejně jako vloni i letos budeme hrát na Chmelových dožínkách v Olomouci! Letošní ročník se koná v sobotu 17.9.2011 v areálu Amerika Olomouci-Holici. Na výběr bude z 15-ti pivovarů, 25 druhů piva a šesti kapel (Tabáskova Partyja, Tatroska, Candy Meatworks, Good Enough Mother ...). My hrajeme od 19:00. Přijďte se podívat na náš poslední letošní venkovní koncert a ochutnat dobré pivo! Více informací je ZDE.


Šumperské Pomněnky

8. září jsme si zahráli na malém ale velmi příjemném festiválku v Šumperku - Šumperské Pomněnky.

Šumperské pomněnky Bujabéza


Hefaiston - fotogalerie

Pár fotografií z našeho hraní 28.8.2011 na hradě Helfštýně při příležitosti 30. ročníku setkání uměleckých kovářů HEFAISTON naleznete ZDE.
Hefaiston Bujabéza Hefaiston Bujabéza Hefaiston Bujabéza Hefaiston BujabézaBujabéza Živý Lískovec 20113. ročník festivalu Živý Lískovec

Naše další hraní se uskuteční 3.9.2011 v Brně na festivalu Živý Lískovec. Festival zahájíme jako první vystupující v 15:00, po nás bude dále hrát například Madalen, Jablkoň, Věra Martinová, Greenhorns, František Nedvěd a další...Areál se nachází ZDE, více informací o festivale lze najít na oficiálních stránkách festivalu.


Hefaiston & Oslava Krtků

27.8.2011 nás čeká opět dvojkoncert - nejdříve zahrajeme od 18:00 pro kováře na 30. ročníku mezinárodního setkání kovářů na Helfštýně - Hefaistonu (tato akce není bohužel veřejně přístupná) a poté se přesuneme do Mohelnice, kde bude probíhat akce s názvem Oslava Krtků, kde mimo nás bude hrát Monty, Žamboši, Pavel Tabásek a Krab Arab. Mapa konání akce je ZDE.

POZOR! Pro všechny, kteří se za námi chtěli vypravit na hrad Helfštýn! V sobotu 27.8. je naše vystoupení sice veřejnosti nepřístupno, ale na poslední chvíli jsme se s pořadateli Hefaistonu dohodli na dalším koncertě v neděli 28.8., který je VEŘEJNĚ PŘÍSTUPNÝ! Všichni, kteří by nás chtěli v tomto krásném prostředí vidět a slyšet jsou srdečně zváni ve 13:30 na hrad Helfštýn!!


Porubské folkové léto
& Dřevohostické Folkáč

Dřevohostické Folkáš 2011 BujabézaPorubské folkové léto 2011Momentálně si kapela dopřává prázdniny ale už 20.8. budeme hrát hned na dvou akcích - nejdříve od 14:00 v Ostravě na Porubském folkovém létě (po nás vystupují bratři Ebenové) a poté od 18:15 na Dřevohostickém Folkáči, na kterém jsme loni získali diváckou cenu. Po nás vystoupí Jarret a Marien a večer se všichni sejdeme na hromadném muzikantském jamu :) Těšíme se na vás!

Folkové prázdniny

27.7.2011 proběhne naše poslední červencové hraní a to na festivale Folkové prázdniny v Náměstí nad Oslavou. Hrát budeme na Open scéně, koncerty začínají v 13:30, hrajeme jako druzí po Švédově trojce. 


Bujabéza má Krtka!

Bujabéza Krtek 2011


Děkujeme všem, kteří nás podporovali a drželi nám palce! Přes všechny nepříjemnosti nám nakonec víc jak 200 lidí dalo svůj hlas a pomohlo nám tak k prvnímu místu!
Bujabéza na ZAHRADĚ!

Bujabéza Zahrada 2011
Budeme moc rádi, když nás svým hlasem podpoříte v letošní soutěži o Krtka! Vloni jsme díky vám dosáhli až na páté místo. Soutěžit budeme v SOBOTU ve 12:30 na scéně KAPLIČKA. Recitál pak odehrajeme v NEDĚLI v 16:30 na scéně TERASA.

pozn.: v tištěném programu FC je chyba, recitál bude skutečně až v neděli na terase (ne na zámku)!!! Během Zahrady nás určitě najdete hrát i jinde, než na pořadateli vymezených místech, především u stánků s dobrým pitím ;o) TĚŠÍME SE NA VÁS!


Folkové Pomoraví

Folkové Pomoraví 2011
V pátek 24.6. nás čeká další festival, tentokrát si zahrajeme v nedaleké Litovli (vodácká restaurace Loděnice) na pátém ročníku Folkového Pomoraví. Hrajeme od 19:00, spolu s námi vystoupí Jaroslav Samson Lenk, Žamboši a Epy de Mye.


Slavnosti Ostravy  - fotografie


Fotografie z našeho hraní v Ostravě na slavnostech města naleznete v naší fotogalerii. Za fotografie děkujeme Jaroslavu Elfmarkovi. Fotografie z báječného hraní v Záhlinicích snad taky brzo získáme.
Ostrava slavnosti Bujabéza Ostrava slavnosti Bujabéza Ostrava slavnosti Bujabéza Ostrava slavnosti Bujabéza


Slavnosti Ostravy
& Festival Pod komínem

V pátek 17.6. v 18:00 nás čeká další festival, tentokráte v Ostravě zahrajeme na Slavnostech obvodu Ostrava-Jih. O den později, v sobotu 18.6. hrajeme v Hulíně - Záhlinicích na festivale Pod komínem.
Slavnosti Ostravy-Jih - Bujabéza
Festival pod Komínem Bujabéza


Recesfest
& Bukstock fotogalerie

V sobotu 4.6.2011 jsme odehráli rovnou dva festivaly - Recesfest v Mezicích a Bukstock v Těšíkově. Fotografie naleznete v naší fotogalerii. Za poskytnutí fotek z Bukstocku děkujeme Vladimíru Doleželovi. Všechny fotografie z Bukstocku naleznete ZDE.
Recesfest Bukstock Bujabéza 2011 Recesfest Bukstock Bujabéza 2011 Recesfest Bukstock Bujabéza 2011 Recesfest Bukstock Bujabéza 2011Bujabéza v létě 2011

 • 17.6.2011 - Ostrava, 18:00 - Slavnosti Ostravy - Jih
 • 18.6.2011 - Záhlinice - Hulín - Festival Pod komínem
 • 24.6.2011 - Litovel, 19:00 - Folkové Pomoraví ( + Epy de Mye, Žamboši, Samson)
 • 2.7.2011 - Náměšť na Hané, 12:30 - ZAHRADA, scéna Kaplička, soutěž o Krtky
 • 3.7.2011 - Náměšť na Hané, 17:00 - ZAHRADA, scéna Terasa, recitál
 • 15.7.2011 - Valašské Klobouky, 22:00 - Valašské kumštování
 • 27.7.2011 - Náměšť nad Oslavou - Folkové prázdniny
 • 20.8.2011 - Ostrava Poruba, 14:00 - Porubské folkové léto ( + Bratři Ebenové, Dobrá Poloha)
 • 20.8.2011 - Dřevohostice, 18:15 - Dřevohostické Folkáč ( + MY3.AVI, Jarret, Marien)
 • 27.8.2011 - Helfštýn - Hefaiston
 • 3.9.2011 - Brno - Starý Lískovec, 15:00 - Živý Lískovec ( + Přístav, Jalbkoň)
 • 9.9.2011 - Šumperk, 22:30 - Šumperské Pomněnky


Recesfest
& Bukstock


4.6. zahajujeme svou letošní festivalou sezónu a zahrajeme hned na dvou festivalech - v Mezicích na Recesfestu od 12:00 a poté v Těšíkově na Bukstocku od 16:00 spolu s dalšími Olomouckými kapelami. Neváhejte a přijďte si s námi zapařit :)
Bukstock 2011 Bujabéza Mezice recesfest 2011 Bujabéza


Bujabéza - promo fotky


V naší fotogalerii naleznete fotografie z našeho promo focení v Olomouci. Za fotografie děkujeme Terce Ondruškové.
Bujabéza promo Bujabéza promo Bujabéza promo Bujabéza promo


Jarret + Bujabéza v U-Klubu - fotografie


V naší fotogalerii naleznete fotografie z našeho společného hraní s Jarretem z 21.2.2011
Bujabéza & Jarret Bujabéza & Jarret Bujabéza & Jarret Bujabéza & Jarret


Námořnický ples - Fotografie


V naší fotogalerii naleznete fotografie z našeho hraní na Námořnickém plese z 12.3.2011
Námořnický ples Bujabéza Námořnický ples Bujabéza Námořnický ples Bujabéza Námořnický ples Bujabéza


Námořnický ples

Námořnický ples Bujabéza

Dne 12.3.2011 budeme hrát na NÁMOŘNICKÉM PLESE, který pořádá občanské sdružení HANÁCKÁ HRATVA za masívní podpory 1. OLOMOUCKÉ NÁMOŘNÍ.

Akce proběhne od 19.00 hod v sále restaurace U KAPLIČKY, Břetislavova 29/3, 779 00 Olomouc-Řepčín,

Více informací: http://www.namornickyples.jex.cz/


Koncert ve Staré Pekárně - Fotografie


V naší fotogalerii naleznete fotografie z našeho hraní ve Staré Pekárně z 28.2.2011
Stará Pekárna Bujabéza Stará Pekárna Bujabéza Stará Pekárna Bujabéza Stará Pekárna Bujabéza


Koncert ve Staré Pekárně

Stará Pekárna Brno Bujabéza
V pondělí 28. února budeme hrát v hudební kavárně Stará Pekárna v Brně (Štefánikova 8 - mapa). Koncert začíná ve 20:00, vstupné je 80Kč. Všichni Brňáci jsou zváni! Více informací o klubu naleznete ZDE.


Videoklip Vdovec Nemil

Videoklip Vdovec Nemil je konečně hotov! Velké dík za natočení a zpracování patří Kamilu Zajíčkovi.
Jarret + Bujabéza v U-Klubu !


Jarret + Bujabéza U-Klub Olomouc21. února budeme v U-Klubu v Olomouci hrát společně se skvělou skupinou Jarret (indierock/folkrock - Liberec). Přijďte nás podpořit! Koncert začíná v 20:30.

Text U-Klub: Dvojkoncert výtečných kapel Jarret = folkrocková pecka, jejichž tvorba sahá často daleko za pomyslné hranice žánru. Domácí Bujabéza má opravdu dobře nakročeno, inspirována folklórními kořeny, hraje skvěle.

Kapela Jarret - http://www.jarret.cz/
U-Klub Olomouc - http://www.uklub.cz/
2010


Poslední letošní koncert


Náš poslední letošní koncert proběhne 17.12.2010 v Žamberku na Free Stage v Pivnici u divadla. Čas vystoupení ještě upřesníme.


Fotografie z Folkového přístavu IV.


V naší fotogalerii naleznete fotografie z našeho hraní na Folkovém přístavu IV., které proběhlo 14. listopadu 2010...
Bujabéza - Folkový přístav IV. Bujabéza - Folkový přístav IV. Bujabéza - Folkový přístav IV. Bujabéza - Folkový přístav IV.


Čajfolk - BujabézaVánoční čajfolk 18 - v rytmu WORLD MUSIC a IRISH

Náš předposlední letošní koncert proběhne 11.12.2010 ve Frýdku-Místku - v hospodě U Arnošta v rámci 18. Čajfolku. Spolu s námi si zahrají Acoustic Irish. Koncerty začínají od 20:00.


Natáčení nového klipu Bujabézy


Fotografie z natáčení nového videoklipu k písničce Vdovec Nemil. Natáčel nás Kamil Zajíček 20.11.2010 v Olomouci. Fotografie lze nalézt ZDE.
Natáčení nového klipu Bujabézy Natáčení nového klipu Bujabézy Natáčení nového klipu Bujabézy Natáčení nového klipu Bujabézy


Vysílání na Českém rozhlase Olomouc


V neděli 21.11.2010 od 16:00 bude vysílat český rozhlas Olomouc hodinový pořad Folkový víkend. tentokrát věnovaný Bujabéze. S Honzou a Zuzkou si o kapele povídal Josef Sandy Nosek. Repríza pořadu bude v úterý 23.11.2010 ve 20:00. Poté lze záznam dohledat v archivu rádia...


Bujabéza & Žamboši společně v Olomouci - fotografie


Fotografie z našeho společného vystoupení 9.11.2010 v divadle Tramtárie lze najít ZDE.
Divadlo tramtárie - Bujabéza a Žamboši Divadlo tramtárie - Bujabéza a Žamboši


Nové texty a akordy k našim písním


Nové texty a akordy k písním Bojovnice, Když jsem šel z hospody dom a Vdovec Nemil lze najít v sekci Texty písní.


Folkový přístav IV.


V sobotu 14. listopadu 2010 budeme hrát na Folkovém přístavu v Country clubu Těrlicko u Havířova. Spolu s námi vystoupí kapely I.C.Q., Alibaba, René Souček, Dostavník a Dobromysl. Hlavním hostem je kapela COP. Koncerty začínají od 17:00.


Bujabéza & Žamboši společně v Olomouci!


Festival Píšu písničky 2010 - BujabézaV rámci festivalu "Píšu písničky. A ty?" se 9.11.2010 představíme v olomouckém divadle Tramtarie spolu s Žambochy - dvojnásobnými držiteli ceny Akademie populární hudby Anděl. Koncerty začínají v 19:30, předprodej vstupenek probíhá od 25.10. - lze je pořídit přímo v divadle nebo na emailu vstupenky@pisupisnicky.cz. Počet míst je omezený na 80 takže neváhejte!

Festival Píšu písničky - http://www.pisupisnicky.cz/
Divadlo Tramtárie - http://www.divadlotramtarie.cz/Soustředění v Samotiškách


Pár fotografií z kapelního soustředění v Samotiškách 6.-.7.11.2010
bujabéza - soustředění v Samotiškách bujabéza - soustředění v Samotiškách bujabéza - soustředění v Samotiškách bujabéza - soustředění v Samotiškách


Výchovný koncert pro ZŠ v Šumperku


V naší fotogalerii naleznete fotografie z našeho prvního výchovného koncertu pro základní školu v Šumperku, které proběhlo 5.11.2010.


Dobročinný koncert pro osoby s postižením


Bujabéza - Šternberk - Dobročinný koncert pro osoby s postižením

V sobotu 23.10.2010 budeme od 17:00 hrát ve Šternberku na dobročinném koncertě pro děti s postižením. Spolu s námi zahrají také skupiny Doublechin a A další .


Svatováclavský pivovar - fotografie


V naší fotogalerii naleznete fotografie z našeho koncertíku ve Svatováclavském pivovaru, který proběhl 10.10.2010.


Rádio Ethno


V pátek 15.10.2010 mezi 14:00 - 17:00 bude naše CD k slyšení v bloku moderovaném Ivanem Čermákem na rádiu Ethno (Brno a Praha, online ZDE). Někdy v únoru bychom v rádiu měli zahrát i živě:)


Svatováclavský pivovar


V neděli 10.10.2010 hrajeme pro zahraniční studenty v (novém) Svatováclavském pivovaru v Olomouci od 18:00. Bude to menší komorní koncert který si sami zvučíme, nicméně veřejně přístupný:)


Košatecký Otoman 2010


Košatecký Otoman 2010 - Bujabéza
V sobotu 18.9.2010 hrajeme na posledním letošním festivalu - Košateckém Otomanu. Festival se koná ve Staré vsi n.O. "U vagónu". Součástí festivalu je pivní orientběh a soutěže a hry pro děti. Náš hrací čas je 20:00, spolu s námi vystoupí například Alibaba, Tempo di vlak, Mlock a další...Více informací naleznete ZDE.


3. Chmelovy dožínkê


3. Chmelovy dožinke BujabézaVážení a milí přátelé! Olomouc, centrum Moravy a veškerého pivního dění na Moravě i v Čechách nezahálí! Přijďte, přijeďte, připlujte či přileťte 11. září do Olomouce! Čeká Vás bohatý program a nepřeberné množství piv, která jste mohli ochutnat při svých cestách po naší nádherné vlasti. Nyní si svá prázdninová putování můžete připomenout na jednom jediném místě, v krásném prostředí centra Olomouce, v
Korunní pevnůstce! Kulinářské speciality připraveny i pro děti a abstinenty! Chuťové prožitky vám budou zpříjemňovat divadelní soubory a skvělá muzika: budeme hrát my (asi od 15:00) a těšit se můžete na takové skvosty jakými jsou například Bratři Karamazovi, Frank Zappa Quartet či Pražský výběr Tribute! Více informací naleznete ZDE.


Fotogalerie: Letní zahrada DK Akord


Fotografie z koncertu Letní zahrada Dk Akord v Ostravě. Všechny fotografie naleznete
ZDE
DK Akord Ostrava - Bujabéza DK Akord Ostrava - Bujabéza DK Akord Ostrava - Bujabéza DK Akord Ostrava - Bujabéza


Letní zahrada DK Akord

Letní zahrada DK Akord Ostrava Bujabéza

Ve čtvrtek zakončíme Letní festival v Domě kultury Akord - Ostrava (
mapa). Koncert začne v 18:00, vstupné bude zdarma. Více informací naleznete ZDEKapky Střelického strunobraní


Dřevohostice 2010 skupina Bujabéza
V pátek 27.8.2010 od 19:30 vystoupíme opět ve Střelicích u Brna. Doufáme že nám počasí tentokráte dovolí koncert odehrát, vstupné je dobrovolné, spolu s námi vystoupí skupina Z horní dolní a dál na jih. Více informací naleznete
ZDE


Fotogalerie: Orlická brána & Dřevohostické folkáč


Fotogalerie z Orlické brány a Dřevohostického folkáče:
Orlická brána (
Facebook - web)
Dřevohostické folkáč (
Facebook - web)
Festival Orlická brána 2010 Bujabéza Festival Dřevohostickké folkáč 2010 Bujabéza
Orlická brána                      Dřevoh. folkáč


Dřevohostické folkáč - divácká cena


Děkujeme všem, kteří nám v nám v řevohosticích dali hlas a pomohli nám tak k historicky prvnímu vítězství!! Moc si toho vážíme a těšíme se na příští rok!


Dřevohostické folkáč


Dřevohostice 2010 skupina BujabézaV sobotu 21. srpna 2010 ve 14:00 hodin v areálu zámecké zahrady v Dřevohosticích bude šestým ročníkem pokračovat festival folkové, trampské a bluegrassové muziky. Hlavním hostem festivalu bude Tomáš Kočko & ORCHESTR, mezi dalšími vystoupí Žamboši, I.C.Q. a samozřejmě Bujabéza. Součástí vystoupení je divácká soutěž, které se účastníme. Hrát budeme kolem 17:30, přijďte nás podpořit! Více informací naleznete
ZDE


Neratovské poutní slavnosti


Omlouváme se všem, kteří se na nás přijeli podívat do Neratova. Díky silám osudu dorazila jen polovina kapely a díky strážným andělům Zuzka s Ondrou odehráli vlastní recitál. Děkujeme Coralistkám za báječnou výpomoc a neratovským posluchačům za podporu a shovívavost!!!


Festival Orlická brána

Orlická brána 2010 skupina Bujabéza
Ve dnech 21. - 24. července se v Žamberku uskuteční čtvrtý ročník kulturního festivalu Orlická brána. Hlavní program bude probíhat v sobotu, kdy od 19:00 budeme hrát my a po té skupiny Načas, Fleret, Happy to meet a Two men. Vstupné je dobrovolné, těšíme se na setkání s vámi! Více informací o festivalu
ZDE


Shrnutí festivalu Zahrada 2010


V soutěži o Krtka na Zahradě 2010 jsme si letos polepšili a dostali se až na nádherné PÁTÉ místo!! K umístění nám navíc moc hlasů nescházelo, a proto děkujeme všem fanouškům i náhodným kolemjdoucím, jejichž hlasovací lístek se jakkoliv ocitl v naší bedýnce! Jsme rádi, že se naše muzika líbí a je to pro nás motivace pracovat na sobě dál a ještě víc ;o) Náš koncertní deníček navíc praská ve švech a na podzim plánujeme pozvat do Olomouce několik hostů - kamarádů, se kterými jsme se seznámili na Zahradě! Rozhodně je na co se těšit, a proto neváhejte a přijeďte někam za námi! Rádi vás uvidíme i uslyšíme ;o)

Festival Zahrada 2010 kapela Bujabéza Festival Zahrada 2010 kapela Bujabéza Festival Zahrada 2010 kapela Bujabéza


Festival Zahrada 2010


Stejně jako loni, i letos jsme se probojovali na festival Zahrada. Poslechnout si nás můžete 3.7. v 11:00 na scéně Kaplička, kde budeme hrát v soutěži o Krtka a budeme potřebovat co nejvíce diváckých hlasů, takže neváhejte a přijďte nás podpořit! Vlastní recitál budeme mít o den později, 4.7. v 13:00 na scéně Terasa. Více informací naleznete
ZDE


Jablonský Medvídek & Střelické strunobraní

Jeden nanejvýš vyvedený a energií nabitý koncert na Jablonském medvídkovi, jeden kvůli bouřce neuskutečněný koncert ve Střelicích, spousta dobré muziky, lidí, jídla a pití. Děkujeme všem fanouškům a organizátorům, kteří nám tento skvělý víkend umožnili!! Fotografie naleznete na FaceBooku: Mezice , Medvídek a Střelice, ZDE nebo níže:
Mezice Recesfest 2010 - Bujabéza
Jablonský medvídek - Střelické strunobraní 2010 - Bujabéza


Jablonský Medvídek & Střelické strunobraní
Jablonský Medvídek 2010 BujabézaStřelické strunobraní Bujabéza

Tento víkend máte rovnou dvě šance vidět nás někde hrát! V pátek 11. června 2010 budeme, stejně jako loni, na Jablonském Medvídku v Jablonném nad Orlicí. Kapely startují v 19:30, spolu s námi si zahrají například Jarreti. Více informací naleznete
ZDE.

O den později, v sobotu 12.6., budeme k vidění ve Střelicích u Brna na Střelickém strunobraní! Budeme hrát od 22:30. Více informací nalezne
ZDE.

Festival Mezice RecesFest 2010           Mezice - RECESFEST

V sobotu 5. června 2010 v 11:30 budeme hrát na Recesfestu v Mezicích. Mezi dalšími kapelami bude Ivan Mládek, Happy To Meet, Stracené Ráj, Black Rose a další...Vstupné je 100,- Přijďte nás podpořit! Plný program je k nalezení
ZDE.  

 
Prostějovské majáles 2010

VV sobotu 8. května 2010 v 16:00 budeme hrát na Prostějovském majálesu. Najdete nás na nádvoří prostějovského zámku. Více informací naleznete na http://www.divadlopoint.cz/ , plakát naleznete ZDE
  

 
Bujabéza jede na Zahradu!!!

18.4.2010 jsme se zúčastnili finále konkursu Zahrady v Kuřimi. A zřejmě jsme se porotě zalíbili protože jsme postoupili na samotnou Zahradu a budeme hrát o Krtky! Festival proběhne 2. - 5.7.2010 v Náměšti na Hané.
  

 
Oblastní kolo Porty a finále konkursu Zahrady

10.4.2010 jsme se zúčastnili oblastního kola Porty v Brně. Z 21 kapel a písničkářů jsme se nakonec umístili na 5. místě, což bohužel na další postup nestačilo. Nicméně jsme poznali a získali kontakty na pár zajímavých kapel a hlavně velmi vtipného a nepřehlédnutelného písničkáře Montyho.

V neděli 18.4.2010 jedeme na další soutěž - finále konkursu Zahrady. Držte nám palce ať můžeme i letos bojovat na Zahradě o Krtky!
  

 
Texty a akordy našich písniček

V nově založené sekci Texty písní naleznete texty a akordy k našim písním v PDF formátu. Časem bude textů přibývat...
  

 
Z života kapely

Ze života kapely Bujabézy Ze života kapely Bujabézy Ze života kapely Bujabézy Ze života kapely Bujabézy
Pár fotografií ze života kapely během ledna - dubna 2010...
  

 
Náš klip na přehlídce filmů V.Ř.E.D. 2010!
 
Klip ke skladbě Když jsem šel z hospody dom se bude 15.4. promítat od 20:00 na přehlídce studentských filmů V.Ř.E.D. 2010, v rámci Academia Filmu Olomouc, přijďte se podívat! více na
www.25fps.cz/vred  


Foto ze křtu CD Bujabézy

Křest CD Bujabéza Uklub Křest CD Bujabéza Uklub Křest CD Bujabéza Uklub Křest CD Bujabéza Uklub
V pátek 5. 3. 2010 jsme v olomouckém U-klubu pokřtili naše první CDčko. Jako hosty jsme si pozvali skupinu A další... ze Šternberka, kteří se postarali o příjemný začátek večera. Akce v dobrém duchu i pokračovala, lidí přišlo spousta a nám se pro ten obrovský kotel pod námi hrálo výborně. V polovině našeho koncertu přišel na řadu samotný křest. Za kmotry jsme si vybrali Matěje Slezáka, našeho bývalého bubeníka a spoluzakladatele kapely, a Pavla Kunčara, který desku nahrál a následně se postaral i o zvuk celého koncertu. Kamarád Matěj a Kamarád Pavel pokřtili náš výtvor pramenitou vodou ze studánky. Po křtu měl premiéru náš první videoklip, který natočili Jakub Janča, Zuzana Mimrová a Zuzana Černá. Druhá půlka koncertu byla ještě nahecovanější a došlo i na dva přídavky. Po koncertě se prodej cdček zvrhl ve spontánní autogramiádu a nechyběla ani afterparty. Zkrátka večer se vyvedl víc než míň a my děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit. CD si můžete pořídit přes kterýkoliv kontakt uvedený v sekci
Kontakt.

Záznam ze křtu

 
Klip Když jsem šel z hospody dom.


  

 
!Ukázka z našeho nového CD!

Nové CD je již hotové, pokud chcete ochutnat, co jsme uvařili, můžete ZDE nebo v sekci Hudební ukázky !
  

 
NAŠE PRVNÍ CD JE NA SVĚTĚ !!!
5.3.2010, 20:00, U-klub Olomouc

Photo/krestCD/plakat.jpg

5. března v 20:00 v U-klubu proběhne velký koncert Bujabézy s představením nového alba. Chystáme také již slibované překvapení. Přijďte všichni!!! Ukázku z našeho nového CD naleznete v hudebních ukázkách!
  


Maturitní ples střední odborné školy ekonomiky a podnikání
30.1.2010, 20:00, RCO Olomouc

30. ledna budeme hrát na maturitním plese Sošep s.r.o. , který proběhne v Regionálním centru Olomouc. Ples je veřejně přístupný, poslechnout si nás můžete od 23:00.
  


Přátelé a příznivci Bujabézy! Prosíme Vás o Vaši podporu. Jak a proč?

Jsme pozvaní na festival Potlach u Stráníků kdesi daleko dáááleko až u Chomutova, který se koná 11. -13. června 2010 a jako kritérium výběru kapel je slovo fanoušků, že tam kapelu chtějí. Vím, že je to dálka a vy tam stejně asi nebudete, nicméně my bychom si tam přece jen rádi zahráli a tak prosíme Vás, i když se tam třeba neobjevíte, abyste na tomto odkazu: projevili vaši přízeň, tím, že nás napíšete do návštěvní knihy, my dostanem hvězdičku a bude:-) Uzávěrka je 31.ledna. Dík moc!!:-)

PS: Koncem února pro Vás chystá Bujabéza velké překvapení :-) !!!
  


2009

Fotografie z natáčení CD

Během dvou prosincových víkendů jsme se vrhli na natáčení CDčka. Natáčelo se ve studiu v ZUŠ Žerotín pod skvělým vedením Pavla Kunčara. Povedlo se nám natočit devět písniček a doufáme že výstup bude tak kvalitní, že někdy v lednu nebo únoru budmeme moct CDčko pokřtít:) Fotografie z natáčení naleznete ZDE.
Natáčení prvního CD Bujabézy Natáčení prvního CD Bujabézy
 


Fotografie z koncertu v U-klubu

Ve čtvrtek 17.12.2009 jsme hráli na English párty v U-klubu. Fotografie z akce naleznete ZDE.
English party Uklub English party Uklub
 


Fotografie z koncertu v Jazz Tibet Clubu

V úterý 8.12.2009 jsme se zúčastnili jako hosté koncertu indie-folkové skupiny Hope Astronaut. Fotografie z akce naleznete ZDE.
koncert indie-folkové skupiny Hope Astronaut koncert indie-folkové skupiny Hope Astronaut koncert indie-folkové skupiny Hope Astronaut
 


Vánoční trhy

10.12.2009 v 17:30, Olomouc - Horní náměstí

Ve čtvrtek 10.12.2009 budete mít od půl šesté možnost na Horním náměstí  ochutnat kromě punče i Bujabézu! Těšíme se že nás přijdete povzbudit a dát si po koncertě punč s námi!
 


Křest CD kapely Hope Astronaut

8.12.2009 v 20:00, Jazz Tibet Club Olomouc

V úterý 8.12.2009 se zúčastníme jako hosté koncertu indie-folkové skupiny Hope Astronaut v čele s písničkářem Tomášem Krejčiříkem.Tato kapela odehrála za svoji krátkou existenci několik zajímavých koncertů – např. s Davidem Kittem (Irsko), kopřivnickou Nierikou a dalšími. V létě část kapely vyrazila směr Liverpool nahrát 4 písně pod producentským dohledem člena finských Kaspar, Thomase Hakkarainena. Nahrávka nazvaná „In Liverpool“ vyšla na konci října a bude pokřtěna právě na tomto koncertu.
 


Křest CD Mačkalov skupiny Alibaba

3.12.2009 v 19:30, U-klub Olomouc

Ve čtvrtek 3.12.2009 se zúčastníme jako hosté křtu nového CD Mačkalov držitele ocenění "Nejlepší interpret Porty 2009" - skupiny Alibaba. Křest proběhne v olomouckém U-klubu, začátek v 19:30.
 


Živé hraní na rádiu Proglas

Rádio Proglas - Bujabéza koncert
V pátek 20.11.2009 jsme hráli živě na rádiu Proglas v pořadu Jak se vám líbí moderovaném Milanem Tesařem . V důsledku nenadálých situací jsme pořad málem nestihli ale nakonec se všechno povedlo...Celou historku o našem hraní na rádiu Proglas brzy zveřejníme:) Repríza pořadu proběhne na rádiu Proglas 5.12 Fotografie z koncertu naleznete ZDE.

Nahrávka z celého pořadu
 


Živé hraní na rádiu Proglas
20.11.2009 od 19:15, 90.6FM a 93.3FM

V pátek 20.11.2009 budeme od 19:15 do 20:00 hrát živě na rádiu Proglas v pořadu moderovaném Milanem Tesařem Jak se vám líbí. Toto rádio lze naladit na 90,6FM a 93,3FM (mapka vysílání je ZDE). Rádio lze též poslouchat přes internet.
 


Soustředění v Samotiškách

Soustředění Bujabézi v Samotiškách
7.11.2009
Protože se nám blíží vystoupení v rádiu a nahrávání, rozhodli jsme se strávit jeden víkend tím, že budeme trénovat. Kapelní soustředění proběhlo v Samotiškách u Kuby, který byl tak hodný a tři dny jsme u něho mohli být a zkoušet. Fotografie ze soustředění naleznete ZDE.
 


Nové fotografie

Byly přidány nové fotky z koncertu v Konvitku + fotky kapely které jsme nafotili po koncertu..velké dík patří Honzovi Husákovi! Fotky naleznete v sekci Fotogalerie...
Skupina Bujabéza - promo fotky Koncert Konvikt Bujabéza
 


Koncert v Konviktu

20.10.2009

V úterý 20.10.2009 zahrajeme v rámci divadelního večera po skončení představení v Olomouckém Konviktu, SÁL K3. Více informací o divadelním představení lze nalézt na stránkách Divadla Konvikt nebo na samotných stránkách Divadla na cucky. Představení začíná v 19:30, náš koncert proběhne hned po představení.

Ukázka z  divadla:


 


Bujabéza a cené ráj ( benefiční večer )
3.10.2009 v 18:30,
U-klub Olomouc

Projekt Postavme školu v Africe. Pořádá: Člověk v tísni o.p.s. při ČT a Skaut.

3.10.2009 budeme v 18:30 hrát na 1.večeru projektu Postavme školu v Africe v Uklubu v Olomouci společně s kapelou Stracené ráj.  Koncert pořádá Člověk v tísni o.p.s. při ČT a Skaut.
Všichni jste srdečně zváni !!!

Bujabéza Stracené Ráj


FÍĎAFEST
21.9.2009 od 16:00, Letní kino Olomouc

V pondělí 21.9.2009 oslavíme začátek školního roku na Univerzitě Palackého v Olomouci, kdy vystoupíme v Letním kině společně s Two men whose love's music, Doublechinem a dalšími...všechny srdečně zveme! Občerstvení zajištěno, vstup 80Kč. Plakátek ZDE.
 


Rozhovor s Olomouckým deníkem

26.8.2009
Během koncertu na Zahradě si nás všimla Míša Michalcová z Olomouckého deníku a poslala nám nějaké otázky ohledně připravovaného seriálu o kapelách z Olomoucka.

Celý rozhovor naleznete ZDE


Bujabéza na Zahradě

28.07.2009
Letos jsme se zúčastnili jako soutěžící kapela festivalu Zahrada 2009, kde jsme v boji o Krtka získali od diváků 141 hlasů, což nám zajistilo 8. místo z celkových osmnácti kapel. Tímto děkujeme všem našim příznivcům za podporu! Celkové pořadí všech kapel lze nalézt ZDE.

Z rozhovoru s vítězem Krtka 2009, kapelou Navostro:

Konkursu jste se zúčastnili poprvé, ale byli jste na Zahradě někdy jako diváci? A sledovali jste letos i jiné kapely a kdo se vám líbil?

Občas se nám poštěstí v nějaké té zahrádce posedět, to je pravda. Dokonce máme dvakrát do roka vlastní koncert, kterému říkáme Kamilova Zahrada (Kamil má totiž nádhernou zahradu) :-). Ale pravdou je, že na téhle Zahradě to byla naše premiéra. Kapel jsme viděli a slyšeli malinko, ale přesto nás pár zaujalo. Byli to: I.C.Q, mladá a nadějná Bujabéza z Olomouce (jen tak dál a větší kapky) a samozřejmě nezapomenutelný démon Martin Rous.

Celý rozhovor naleznete ZDE.
 


Co se děje a co se dít bude..

1.07.2009
Někteří naši členové již brzy odcestují za hudbou do světa. Budou hledat jak novou inspiraci, tak možná tajemství té pravé Bujabézy, nebo chcete-li Bouillabaisse. Potom nás čeká hraní na festivalu Zahrada, kde budeme soutěžit o jednu z nejprestižnějších cen folkové scény - Krtka. Naši poslední akcí pak bude festival Orlická brána v Žamberku. Poté se na chvíli odmlčíme, abychom načerpali síly a možná stvořili nové písně. A abychom na to měli klid, vyrazíme společně na konci srpna na Slovensko, kde možná odehrajeme i nějaký ten koncert.

Takže pokud se neuvidíme na některé z těchto akcí, tak naviděnou na podzim ;o)
 


Bujabéza zve na večírek:

18.06.2009
Někteří naši členové již brzy odcestují za hudbou do světa. Budou hledat jak novou inspiraci, tak možná tajemství té pravé Bujabézy, nebo chcete-li Bouillabaisse. Potom nás čeká hraní na festivalu Zahrada, kde budeme soutěžit o jednu z nejprestižnějších cen folkové scény - Krtka. Naši poslední akcí pak bude festival Orlická brána v Žamberku. Poté se na chvíli odmlčíme, abychom načerpali síly a možná stvořili nové písně. A abychom na to měli klid, vyrazíme společně na konci srpna na Slovensko, kde možná odehrajeme i nějaký ten koncert.

Než však toto všechno uskutečníme, rádi bychom vás pozvali na neformální večírek v přírodě. Zkrátka se sejdeme, zahrajeme, zazpíváme, něco popijeme a popovídáme.

KDY: 25.6.2009 - čtvrtek v 19:00

KDE:
ve výletním hostinci AMERIKA v Holici

CO VÁS ČEKÁ:
   romantické prostředí a posezení ve stínu lip za poslechu šumění řeky a našich písní

VSTUP:
co kdo dá, aneb dobrovolné

JAK TAM:
Na webové adrese www.mapy.cz zadejte do vyhledávače výraz "Partyzánská, Olomouc". Zobrazí se vám ulice Partyzánská. Nedaleko od ní, severozápadním směrem, naleznete autobusovou zastávku "Holice", na kterou vás z hlavního nádraží dopraví autobusové linky 19 a 23. Po vystoupení z autobusu půjdete po směru jízdy autobusu právě na Partyzánskou ulici, kterou projdete a na jejím konci se dáte doprava. Po prašné cestě se dostanete až k sérii menších rybníků. Nás najdete až u úplně posledního z nich. Jedná se o slepou cestu, rozhodně nemůžete zabloudit. =o)

Vřele doporučujeme dopravit se na kole.
 


Zahrada 09

1. 7. - předzahrada - Lipník nad Bečvou, náměstí
3. 7. - soutěž o Krtky - scéna Kaplička (asi 12:00)
4. 7. - recitál - scéna Terasa (asi 10:00)


Více na:
http://www.folkcountry.cz/zahrada.htm

 


Článek po koncertě v Jazz Tibet Clubu
13.05.2009

Napsali o nás:
Plný Jazz Tibet club v Olomouci viděl premiéru kapely, která je jako stejnojmenná francouzská polévka Bujabéza, plná různorodých chutí a vůní. Šestičlenná kapela v čele s kapelníkem Janem Sítařem svou tvorbu zaměřuje na nepříliš známé moravské písně. Ty dostávají lehce drsnější kabátek hlavně díky bicím a baskytaře. Ovšem jejich dosavadní tvorba se neomezuje pouze na vlivy moravské, ale inspiraci lze najít jak na Balkáně, tak v romantické Paříži. Celou dosavadní tvorbu lze shrnout do širokého žánru World music.

V projevu kapely hraje prim akordeon, který dává výslednému zvuku onen lidový nádech. Výrazný hlas zpěvačky Zuzany Mimrové s melodickým klavírem výborného Jana Sitaře, tvoří jedinečnou kombinaci čisto-jemné melodie, s oním lidovým nakřápnutím akordeonu Víta Zaorala. Text se v podání Bujabézy překvapivě nesráží na holé opakování líbivého nářečí, ale je svižným smysluplným celkem, kterému i po nutných aranžích zůstávají všechny atributy moravské písně.

Kapela Bujabéza je hudebním tělesem, které ještě o své místo svede tuhý boj. Pokud ovšem bude bojovat jen přibližně tak, jak předvedla na svém koncertě v Olomouci, nestane se jednou ze zapadlých kapel, které zná hrstka věrných. Jestliže se zaměří na kvalitu a postupné prošlapání si své cestičky bez prvoplánového podbízení, velmi se těším na jejich CD. 

článek: Martin Zavadil

více na: http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=8970
 


Zveme vás na náš první samostatný koncert!!


První úspěch

18.03.2009

Zaznamenali jsme první úspěšný výsledek naší čtyřměsíční práce. Byli jsme vybráni na konkurs Zahrady. Zkrátka, 5. dubna jedeme na velký kapelní výlet do Prahy, podívat se, jestli Karlův most ještě nespadl a předvést svůj um lidem z poroty. Držte nám pěsti, ať naše válečné tažení v boji o Krtky dospěje ke zdárnému konci a my můžeme zabojovat v závěrečné bitvě na Zahradě.


KONCERTY


5.10.2016 - Olomouc 19:00
Jazz Tibet Club

 

Kapela Bujabéza Olomouc