5 let výročí Bujabézy

Je to už pět let co existuje Bujabéza...fotoalbum věnované historii této kapely od pradávných událostí až po ty dnešní :)
Vše začalo dávno před vznikem samotné Bujabézy někdy v roce 2006..pomocí inzerátu a pár mejlů se sešel Honza s Víťou a založili Julii od vedle. Měli jsme pár koncertů a dokonce jsme natočili "CD"! V roce 2008 odjíždíme poprvé hrát do Irska na ulici..hrajeme hlavně lidovky, Irům se to moc líbí a nás napadá naše duo rozšířit... Jako první se k nám přidává na podzim 2008 Matěj Slezák, který s námi odehraje ještě koncert za Julii od vedle... ..o chvilku později máme i basáka Kubu Holinku. Říkáme si že by jsme neměli být kapela samých chlapů a chtělo by to i nějaký ženský element...Rozvěsíme inzeráty, pořádáme konkurzy...
..a v říjnu 2008 se nám mimo jiné ozývá Zuzka Mimrová..už s námi zůstává :) Základ kapely je položen... ..a je jasné že budem fajn parta :) Zkušebnu nám zařídí Kuba v S-klubu (dnešní S-CUBE)..jde o malinkatou místnost kde se netopí, máme jeden mikrofon bez stojanu a jednu bednu...ale máme zkušebnu :) Do konce roku 2008 objevíme v Garchu i Ondru Jehlíka - našeho Oudýho, zpěváka a kytaristu.
Nástrojové obsazení je kompletní a tvrdě makáme... ...v lednu 2009 v Moravské filharmonii nahráváme své první demo. 23. ledna 2009 přichází naše velká chvíle - první koncert! Hrajeme jako předskokani kapele Po obědě se kterou sdílíme zkušebnu. I díky tomu jsme představeni jako kapela Paraziti, jiné jméno zatím nemáme.. Na bicí s námi hraje Lukáš Najdekr a u stolu vpravo můžete poznat velmi mladého nadějného baskytaristu a pozounistu Vojtu Švarce..ještě to neví ale o více jak 4 roky později s námi bude hrát také :) V zimě 2009 měníme zkušebnu a na nějakou chvíli míříme ke Kubovi do Samotišek na půdu...Je tu opravdu zima a bez přímotopů bychom přimrzali k nástrojům..Sousedi nás rádi asi taky nemají...
Naštěstí v březnu 2009 míříme k Senimu kde sdílíme zkušebnu s různými metalovými kapelami..ale je tu aspoň teplo.. ...a vznikají tu i první promo fotky.. 20. dubna 2009 proběhne první samostatný koncert už pod novým jménem. Po mnoha návrzích vítězí jméno Bujabéza a je nápadem Kuby. 24. května 2009 s námi na Flóře v Olomouci odehraje poslední koncert Matěj Slezák. Zároveň je to první koncert pro Honzu Šebelu, kterému nikdo neřekne jinak než Metal. Metal se stává srdcem folkař (ač to nikdy nepřizná) a zůstává s námi až do dnešních dní... : Bujabéza, Konvikt
Na začátku prázdnin 2009 se dostáváme na náš první velký festival - Zahradu. Zde v diváckém hlasování získáváme osmé místo. V říjnu 2009 je čas udělat pár dalších fotek kapely...Fotí nás Honza Husák. : Bujabéza, Konvikt IMGP3781 : Bujabéza, Konvikt Tahle byla následujících pár let naším logem... V listopadu 2009 máme první víkendové soustředění...
...na něm se událo hodně velmi zajímavých věcí :) V listopadu 2009 dostaneme pozvání zahrát si poprvé v rádiu Proglas. Kvůli problémům na cestě přijíždíme asi 10 minut před zahájením živého vysílání... ..nakonec to ale zvládáme.. V lednu 2010 se opět mění naše zkušebna, ze Senima míříme opět do Samotišek, tentokrát ale dolů do bytu, kde je mnohem tepleji. Na přelomu roku 2009/2010 začínáme natáčet naše první CD.
Natáčíme v ZUŠ Žerotín v Olomouci a režisérem je Pavel Kunčar. CD se jmenuje Bujabéza... ... a křtíme ho 5. března 2010 v olomouckém U-klubu. V roce 2010 nás čeká plno festivalů a koncertů (Recesfest, Medvídek, Střelické strunobraní, Zahrada - 5. místo v soutěži, Orlická brána, Dřevohostické Folkáč - 1. místo v soutěži...)..zahrajeme si i v hospodě Svatého Václava v Olomouci... ..na jedné soutěži jsme potkali jednoho milého pána :) ..
..a dokonce máme výchovný koncert pro budoucí hudební naděje v ZŠ Šumperk. : koncert V listopadu 2010 natáčíme svůj druhý videoklip. Prvním videoklipem byla Hospoda (http://www.youtube.com/watch?v=28Et_BqPjHo&feature=player_embedded), tento byl k písničce Vdovec Nemil (http://www.youtube.com/watch?v=5RTaZJVd4zc&noredirect=1). Autorem byl Kamil Zajíček. Natáčení v centru města a v tramvaji bylo zajímavé :) V únoru 2011 jsme si zahráli s Jarretem v U-klubu v Olomouci... ..a na námořnickém plese.
V dubnu 2011 nám Terka Ondrušková nafotí další promo fotky... IMG 1316mensi Festivalovým vrcholem roku 2011 je bezpochyby Zahrada. Vyhráváme diváckou cenu 22. ročníku - Krtka! A koncert na hlavní scéně si náležitě užijeme... ..těšíme se že příští rok zde dostaneme více prostoru. Bohužel jsme byli poslední kdo Krtka vyhrál, další rok už festival není :(
Nás čeká opět spousta koncertů (Recesfest, Hefaiston,Bukstock, Chmelové dožínky, Malostranská beseda...) ..a v kapele nastává další změna - Kuba Holinka na podzim 2011 odchází a nahrazuje ho Víťa Smuda. Říkáme mu Výtrus :) A rovnou s námi začne nahrávat naše další CD... ..opět nahráváme v ZUŠ Žerotín a režisérem je opět Pável Kunčar..točíme několik týdnů v zimě 2012... DSC 0237 Dojde i na chorály :)
CD se jmenuje Potvory di mare, focení bookletu (ten fotil náš bývalý bubeník Matěj SLezák) si nejvíc užije Zuzka která je ověšená různýma mořskýma potvorama..nakonec z nich na křtu uděláme polévku. Další promo fotka... ..ještě natočit pozvánku na křest... A 23. března 2012 můžeme slavnostně pokřtít naše další CD. Kmotrem je Honza Žamboch. Letní sezóna 2012 je první bez Zahrady, ale zahrajeme si na jiných velkých festivalech - hlavně na Folkovém Chvojení.
Dostaneme pozvánku zahrát si opět v rádiu Proglas (tentokrát přijíždíme včas)... ..a zahrajeme si už podruhé na krásném festivale Folkové prázdniny. Na konci prázdnin 2012 hrajeme na Mohelnickém Dostavníku, kde získáváme 2. místo v divácké soutěži, 2. místo u odborné poroty a vyhráváme cenu Českého rozhlasu... Díky tomu si později v Českém rozhlase zahrajeme v celorepublikovém živém vstupu. V září 2012 s námi poprvé vystupuje Zuzka Knytlová, která po jedné zkoušce zvládne odzpívat za chybějící Zuzku Mimrovou celý koncert :) Od té doby se stává stálým hostem kapely a ještě několikrát si s námi zazpívá.
V září 2012 také natáčíme singl Marinka pro stejnomenný film režiséra Lukáše Koláčka. Z natáčení vznikl i náš další klip (http://www.youtube.com/watch?v=DIDGB8X-Zwc). V únoru 2013 zkoušíme štěstí na soutěži Porta v Pardubicích. ..nakonec končíme na druhém místě. Na jaře 2013 dochází k další změně - opouští nás Výtrus který miří za štěstím do Anglie.. ..a nahrazuje ho již zmíněný Vojta Švarc, který se tak stává naším nejmladším členem. Jako památka na Výtruse nám zůstavá jeho basa, kterou Vojtovi zapůjčuje ať s námi může důstojně hrát :)
V březnu jedeme do Prahy do základního kola soutěže Futureline, které probíhá v Paláci Akropolis. Toto kolo vyhráváme a tak se o pár měsíců do Prahy podíváme ještě jednou, máme vlastní koncert a hraje s námi Epy de Mye. V dubnu 2013 si děláme další výlet, tentokrát do Českých Budějovic, kde natáčíme singl (Šiditel) do kompilace FOLK ŽIJE! V létě 2013 nás čeká opět spousta koncertů (Olomoucké slavnosti, Folk na letním, Karlovské hudební léto, Pernštejnská Fortuna, Folkové ostrovy)...na Folkovém Chvojení hraje na akordeon Zuzka... ...Víťa má zrovna jiné starosti :) Na konci prázdnin 2013 si zahrajeme opět na Mohelnickém dostavníku (opět druhé místo)...
A o pár týdnů později následuje náš nejdelší a nejvzdálenější koncert. Hrajeme v Kadani na vinobranní ve třech vstupech po jedné hodině. Jsme utahaní ale akce to byla parádní, za těch 6 hodin jízdy to stálo... Na podzim 2013 je to již pět let co hrajeme, děkujeme všem fanouškům, kteří nás rádi poslouchají a těšíme se až se zase někde potkáme :) !